top of page
Szukaj

Edith Piaf zachwyciła kielecką publiczność!

8 stycznia 2022 odbyła się kielecka premiera recitalu w wykonaniu Małgorzaty Pruchnik - Chołki!

Teatr TeTaTeT przygotował noworoczny prezent dla swoich widzów. W sobotę 8 stycznia 2022 o godzinie 19:00 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbyła się kielecka premiera recitalu z piosenkami słynnego paryskiego wróbelka, czyli niezapomnianej Edith Piaf. Recital w wykonaniu aktorki Małgorzaty Pruchnik – Chołki, związanej z rzeszowskim teatrem im. W. Siemaszkowej. Piosenka to jej ulubiona forma rozmowy z widzem. Widzowie usłyszeli jedne z najbardziej wyrazistych i przejmujących piosenek słynnej francuskiej śpiewaczki. M.in. Milord", "Brawo dla Clowna", ”Akordeonista”, ”La vie en Rose”, Pod niebem Paryża, Padam Padam i wiele innych. Piosenki w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego.


Aktorce na scenie towarzyszyli muzycy grający na żywo. Wojciech Front – kontrabas i Dariusz Kot – akordeon.


Oprócz piosenek widzowie mogli posłuchać anegdot z życiorysu śpiewaczki, które bardzo ciekawie przedstawiła Małgorzata Pruchnik - Chołka.


Owacjom dla aktorki nie było końca. Był to wieczór pełen wzruszeń.


Życiorys Edith Piaf obrósł w wiele legend, ale tym co wybrzmiewa w jej życiu i twórczości najbardziej jest miłość będąca na przemian siłą zbawienną i niszczycielską. Na scenie była prawie niewidoczna, a potrafiła zawładnąć uczuciami milionów ludzi.


Małgorzata Pruchnik – Chołka – aktorka i wokalistka. Od 11 lat związana z rzeszowskim teatrem im. W. Siemaszkowej. Ma na koncie wiele ról w spektaklach muzycznych, w tym rola Edith Piaf w spektaklu w reżyserii Jana Szurmieja. Kieleckiej publiczności dała się poznać w spektaklu teatru TeTaTeT pt. „KEKS albo SEKS czyli #KochajmySię!


Po zakończeniu spektaklu widzowie mogli nabyć płytę z piosenkami recitalu.


Recital Edith Piaf wszedł na stałe do repertuaru Teatru TeTaTeT.

Następne spotkanie z muzyką Edith Piaf już 25 lutego 2022 o godzinie 19:00.


Zapraszamy w magnetyzującą podróż do świata czułości i wzruszeń.

69 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page