top of page
Szukaj

Jedziemy na Katowicki Karnawał Komedii!

Spektakl pt.: „SZCZĘŚCIARZE”  autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty został zaproszony do udziału w Katowickim Karnawale Komedii w Katowicach.h.


Co roku w czasie karnawału  do Katowic zapraszane są najśmieszniejsze, najciekawsze, najlepsze, najbardziej lubiane przez widzów spektakle komediowe z całej Polski.Organizatorami tego karnawałowego festiwalu są Teatr Korez, Teatr Śląski oraz Miasto Katowice.

Festiwal odbywa się od 2007 roku. W każdej edycji występują najznakomitsze postacie polskiego teatru w starych i nowych sztukach komediowych.Co roku katowicka publiczność wybiera, który z zaproszonych zespołów teatralnych wyjedzie z Katowic z koroną królów karnawału.


„Szczęściarze” teatru TeTaTeT zostaną zaprezentowani w niedzielę 28 stycznia 2024r. o godzinie 18:00, na scenie Teatru Korez w Katowicach.


SZCZĘŚCIARZE - autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty, to polska komedia. Swoich bohaterów autor osadził we współczesnych realiach codzienności, na których jak grom z jasnego nieba spada "szczęście", które może nie tylko przynieść mnóstwo radości, ale i przysporzyć wielu kłopotów.

Szczęściarze to perfekcyjna terapia śmiechem obnażająca w ludziach (niezależnie od warstwy społecznej, wykształcenia czy filozofii życiowej) wiele ukrytych cech (tych śmiesznych i tych o naprawdę mrocznym zabarwieniu ludzkiej natury) co w komediowej konstrukcji przekazu jest dodatkowym atutem tej sztuki. Poszczególne sceny składające się na doskonale domkniętą całość są wartkie i pełne zwrotów, jak w życiu. „Szczęściarze” są sztuką z życia wziętą, bliską każdemu z nas, pozwalającą przeglądać się sobie krytycznie ze zdziwieniem niczym w krzywym zwierciadle.

 

A najbliższe spektakle „Szczęściarzy“ w Kielcach, w Teatrze TeTaTeT odbędą się 14 stycznia 2024 (niedziela) o godzinie 16:00 oraz 19:00 na MAŁEJ SCENIE Kieleckiego Centrum Kultury.
 

41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page