top of page
Szukaj

SZCZĘŚCIARZE w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Spektakl pt.: „SZCZĘŚCIARZE” autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty został zakwalifikowany do I etapu 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.


SZCZĘŚCIARZE- autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty, to polska komedia. Swoich bohaterów autor osadził we współczesnych realiach codzienności, na których jak grom z jasnego nieba spada "szczęście", które może nie tylko przynieść mnóstwo radości, ale i przysporzyć wielu kłopotów. Dialogi i sceny wyjęte z życia każdego małżeństwa pozwalają przeglądać się Widzom jak w krzywym zwierciadle.

Szczęściarze to perfekcyjna terapia śmiechem obnażająca w ludziach (niezależnie od warstwy społecznej, wykształcenia czy filozofii życiowej) wiele ukrytych cech (tych śmiesznych i tych o naprawdę mrocznym zabarwieniu ludzkiej natury) co w komediowej konstrukcji przekazu jest dodatkowym atutem tej sztuki.


Poszczególne sceny składające się na doskonale domkniętą całość są wartkie i pełne zwrotów, jak w życiu. „Szczęściarze” są sztuką z życia wziętą, bliską każdemu z nas, pozwalającą przeglądać się sobie krytycznie ze zdziwieniem niczym w krzywym zwierciadle.


Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska


Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.


49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page