top of page
Szukaj

TEŚCIOWE oczarowały kielecką publiczność!

Pierwsza prapremiera sezonu 2022/23 za nami!


Spektakl 𝐓𝐄𝐒́𝐂𝐈𝐎𝐖𝐄 𝐖𝐈𝐄𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐙̇𝐘𝐖𝐄 Jakuba Zindulki w reżyserii 𝗠𝗶𝗿𝗼𝘀ł𝗮𝘄𝗮 𝗕𝗶𝗲𝗹𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 został wspaniale przyjęty przez publiczność!

Komedia na dobre rozgościła się na scenie kameralnej Kieleckiego Centrum Kultury i z pewnością nie opuści jej przez długi czas!

To wydarzenie zainaugurowało sezon jubileuszowy 5-lecia istnienia na kulturalnej mapie Kielc Teatru TeTaTeT.W spektaklu TEŚCIOWE WIECZNIE ŻYWE w role tytułowych teściowych, wcielają się dobrze Państwu znane 𝗧𝗲𝗿𝗲𝘀𝗮 𝗕𝗶𝗲𝗹𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗮 i 𝗘𝘄𝗮 𝗣𝗮𝗷𝗮̨𝗸.

Natomiast ich dzieci gra wymiennie czwórka młodych aktorów – wszyscy są rodowitymi kielczanami. Grają oni w rolach dublowanych . Wczoraj zagrali dla Państwa 𝗠𝗮𝗴𝗱𝗮 𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲𝗽𝗮𝗻𝗲𝗸 i Ł𝘂𝗸𝗮𝘀𝘇 𝗢𝗹𝗲𝘀́, zaś w sobotnie popołudnie swoją premierę zagrali: 𝗘𝘄𝗲𝗹𝗶𝗻𝗮 𝗚𝗻𝘆𝘀𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗮 i 𝗞𝗮𝗿𝗼𝗹 𝗖𝘇𝗮𝗷𝗸𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶! Gratulujemy całe naszej wspaniałej ekipie!

Reżyseria: Mirosław Bieliński, scenografia: Iwona Jamka, wizualizacje: Grzegorz Kaczmarczyk, oprawa muzyczna: Wojciech Lisowicz


Jesteśmy zaszczyceni, gdyż naszą prapremierę uświetnił swoją obecnością sam autor sztuki Pan 𝗝𝗮𝗸𝘂𝗯 𝗭𝗶𝗻𝗱𝘂𝗹𝗸𝗮 i tłumacz Pan 𝗝𝗮𝗻 𝗪𝗲̨𝗴𝗹𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶. Dziękujemy! Dziękujemy wszystkim wyjątkowym gościom, którzy byli wczoraj razem z nami! Dziękujemy za Państwa obecność, wsparcie i ciepłe słowa!


Chcielibyśmy z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować wszystkim partnerom - sponsorom - mecenasom naszego teatru. Teatr TeTaTeT prowadzi działalność kulturalną i realizuje spektakle, w dużej mierze dzięki wsparciu wielu instytucji, firm i osób prywatnych.

Sponsorami strategicznymi w obecnym sezonie teatralnym, tak jak i w poprzednich są Galeria Echo oraz Wolbud hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych. Serdecznie dziękujemy za okazane zaufanie i wsparcie.


Spektakl „Teściowe wiecznie żywe” powstał w ramach zadania publicznego i został współfinansowany ze środków otrzymanych od 𝗭𝗮𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝘂 𝗪𝗼𝗷𝗲𝘄𝗼́𝗱𝘇𝘁𝘄𝗮 𝗦́𝘄𝗶𝗲̨𝘁𝗼𝗸𝗿𝘇𝘆𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗣𝗿𝗲𝘇𝘆𝗱𝗲𝗻𝘁𝗮 𝗠𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮 𝗞𝗶𝗲𝗹𝗰𝗲.

Partnerami naszego Teatru są także:


Szczególne podziękowania kierujemy także do Hurtownia Elavia z Piły oraz Pana Tomasza Mazura za przekazanie do tego spektaklu pewnych bardzo istotnych rekwizytów.

Serdeczne podziękowania kierujemy też do wszystkich naszych gastronomicznych partnerów i przyjaciół, którzy pomogli nam przygotować wyjątkowy popremierowy bankiet!


Spektakl „Teściowe wiecznie żywe” znalazł się w programie II Festiwal Wiatru - Kielce 2022 organizowanego przez Miasto Kielce oraz ponad 30 partnerów. To wydarzenie, które promuje Miasto Kielce na wielu polach. Dla mieszkańców przygotowanych zostało wiele atrakcji. Festiwal trwał od 16 września i zakończył się właśnie wczoraj - 25 września, a nasz spektakl został zaprezentowany na zwieńczenie tego festiwalu. Całe wydarzenie koordynowało Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

fot. Paweł Olszacki

74 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page