top of page
DSC09735.JPG

...zróbcie coś! Zróbcie Teatr! 

DSC00535.jpg

Nasze cele

DSC09733.JPG

Aktorzy / Twórcy

Teatr nie ma stałego zespołu aktorskiego, ale współpracuje z zawodowymi aktorami z Kielc i całego kraju. Realizatorami spektakli są uznani reżyserzy, scenografowie, choreografowie, reżyserzy świateł i muzyki. Sylwetki aktorów, którzy grają w naszych spektaklach znajdziecie Państwo w zakładce AKTORZY.

Nasze spektakle

MW_20200208_8192_web.jpg

Trochę historii

MG_9074.jpg
37671768_1027669377390771_651121543199326208_n.jpg

Wszystko zaczęło się jesienią 2017 roku, to właśnie wtedy w grupie znajomych i przyjaciół padł pomysł, a raczej zachęta do działania - „…zróbcie coś! Zróbcie teatr! Zróbcie coś dla ludzi i dla siebie samych!”

Niewiele było trzeba, aby pomysł wprowadzić w życie i już pod koniec listopada zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie Teatr TeTaTeT.

Naszym Celem jest przede wszystkim tworzenie i wystawianie przedstawień teatralnych, ale także wspieranie, promowanie, organizowanie i generowanie szeroko pojętych działań kulturalnych. Oprócz działalności typowo kulturalnej staramy się połączyć teatr z prowadzeniem działalności prospołecznej przy szczególnym uwzględnieniu środowisk zagrożonych patologiami społecznymi, środowisk defaworyzowanych, grup dysfunkcyjnych oraz osób zagrożonych marginalizacją. Na spektakle i próby zapraszamy grupy osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w podobnych imprezach. Współpracujemy z Powiatowym Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Podzamczu w Chęcinach , Domem Pomocy Społecznej św. Brata Alberta w Kielcach, Stowarzyszeniem MONAR Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Lutej, Kieleckim Domem pod Fontanną zrzeszającym osoby doświadczających kryzysów zdrowia psychicznego czy grupą osób niedowidzących. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy z instytucjami  i organizacjami społecznymi.


Teatr TeTaTeT prowadzony jest w ramach organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia Teatr TeTaTeT jako niepubliczna instytucja kultury.   Środki na realizacje spektakli oraz innych działań kulturalnych pozyskujemy głównie od sponsorów, ale także korzystamy z innych źródeł finansowania tj. projekty, programy, konkursy, dotacje, zadania publiczne itp.

 Aktualnie cieszymy się gościnnością Kieleckiego Centrum Kultury przy Placu Moniuszki 2b, gdzie mieści się nasza scena oraz zaplecze scenograficzne. Motorem naszej inicjatywy jest szczera pasja i zaangażowanie ludzi, którym zależy na tworzeniu teatru niezależnego, ale zależnego od widza. Teatru, który poprzez sztukę rozrywkową pragnie bliskiego dialogu z publicznością. Przyświeca nam idea, że w Teatrze najważniejszy jest widz. Bo bez widza rola teatru i sens pracy aktora  przestaje mieć znaczenie.

W głównej mierze tworzymy spektakle rozrywkowe, które śmieszą i bawią,  ale przede wszystkim przybliżają widza do kontaktu z kulturą i sztuką. Z naszych obserwacji i doświadczenia, wiemy, że widzowie szukają w Teatrze dobrego humoru, wartkiej akcji, dowcipu pozbawionego wulgarności, delikatnej kpiny z osobistych przywar, ale przede wszystkim pomyślnego i szczęśliwego zakończenia, które wprowadza w pogodny nastrój. To właśnie komedie, farsy, spektakle muzyczne i kabaretowe mogą stanowić dobrą alternatywę dla kieleckiej publiczności, która w teatrze poszukuje wytchnienia od problemów dnia codziennego, a popyt na tego rodzaju przedstawienia wcale nie maleje. Inspiracją do stworzenia nowej sceny była chęć poszerzenia oferty kulturalnej dla mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego o pozycje teatru komedii.

 

Teatr TeTaTeT posiada  w swoim repertuarze głównie spektakle komediowe, które nie tylko są pełne dobrego humoru, ale także prowokują do głębszych przemyśleń. Pragniemy zaspokajać różnorodne preferencje naszej publiczności. W naszych sztukach, które z pozoru mogą wydawać się łatwe i przyjemne, przemycamy treści ważne i wartościowe dla każdego człowieka. Staramy się tworzyć inteligentną rozrywkę, która oferuje widzowi szeroki wachlarz doznań i emocji. Wybieramy takie scenariusze, których bohaterowie to ludzie "z krwi i kości", aby widzowie mogli się z nimi utożsamić oraz zobaczyć w nich samych siebie, swoje rozterki czy problemy. Naszym zamiarem jest dawanie publiczności poczucia miło spędzonego czasu, ale także dobrze wydanych pieniędzy. 

Nasze spektakle kierujemy głównie do widza dorosłego, ale również dojrzałej młodzieży. Poznaj naszą ofertę SPEKTAKLI.

Wszystkie prezentacje naszych spektakli mają wyjątkową oprawę i uroczysty charakter. Dbamy o to, aby każdy widz poczuł się u nas wyjątkowo. Każdy spektakl jest dla nas ważnym wydarzeniem. Dlatego nie tylko podczas premier, ale przed każdym spektaklem widzowie są uroczyście witani przez Gospodarza wieczoru. Konferansjer zapowiada spektakl, dziękuje partnerom i mecenasom Teatru, a także życzy widzom niezapomnianych wrażeń oraz wspaniałej zabawy. Bardzo zależy nam, aby każdy widz poczuł szczególny charakter  wydarzenia. Jednocześnie zależy nam na kameralnej i  familijnej atmosferze. 

Od 2017 roku zrealizowaliśmy aż 6 premier, w tym swoją własną autorską będącą formą kabaretu literacko-muzycznego pt. „KEKS albo SEKS czyli... #KochajmySię!”. 

Z naszymi przedstawieniami gościliśmy także w mniejszych miejscowościach województwa świętokrzyskiego i pozostałej części kraju. Teatr TeTaTeT staje się znany i rozpoznawalny nie tylko w Kielcach, co sprzyja także promocji naszego miasta.

Pierwszą realizacją Teatru TeTaTeT była  komedia pt.:„Umrzeć ze śmiechu” Paul’a Elliott’a w tłumaczeniu Bogusławy Plisz-Góral, której reżyserii podjął się Mirosław Bieliński. Była to druga realizacja tego tytułu w Polsce. Tekst ten ma ogromne walory komediowe, dużą dozę wzruszenia, a także porusza temat przyjaźni, której nawet smierć nie jest w stanie zakończyć. Produkcją tą zainaugurowali działalność niezależnego teatru TeTaTeT.

 Do współpracy zaprosiliśmy znanych kieleckich aktorów i uznanych twórców.

Premiera spektaklu odbyła się 26 maja 2018r., w Kieleckim Centrum Biznesu - dawny EXBUD, który stał się naszą pierwszą siedzibą.  Po sukcesie spektaklu w Kielcach, Mirosław Bieliński został zaproszony do wyreżyserowania tej sztuki ponownie na specjalne życzenie Teatru Bo Tak w Rzeszowie.  Spektakl ten cały czas cieszy się ogromną popularnością. 

W maju 2019 roku wyprodukowaliśmy swój autorski spektakl będący formą kabaretu literackiego z piosenkami XX - lecia międzywojennego, piosenkami Kabaretu Starszych Panów oraz twórczości Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Scenariusz spektaklu opracował i wyreżyserował Mirosław Bieliński.  Opracowaniem muzycznym utworów zajął się absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej - Wojciech Lisowicz. Chcieliśmy tym spektaklem przypomnieć widzom najpiękniejsze polskie piosenki i ballady, w których szlachetność oraz kultura słowa, niosą ze sobą ładunek pozytywnych emocji - tak bardzo potrzebnych nam w tych zabieganych czasach wszechobecnej agresji, wulgarności i nienawiści. Patronat honorowy nad spektaklem objął Prezydent Miasta Kielce - Pan Bogdan Wenta. 

Od lutego 2020 roku Teatr TeTaTeT, na zaproszenie dyrektor Pani Augustyny Nowackiej,  przeniósł się do Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie prowadzi działalność w ramach umowy partnerstwa opartej na współpracy. Spektakle prezentujemy na scenie kameralnej (MAŁEJ SCENIE).  W lutym tego samego roku,  przygotowaliśmy kolejną premierę, tym razem komedii małżeńskiej pt.: „ PRAWDA” Floriana Zellera w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej. Mirosław Bieliński do wspólnej reżyserii  zaprosił aktora - Dawida Żłobińskiego. 

Jeszcze w tym samym miesiącu w teatrze TeTaTeT odbyła się kolejna premiera spektaklu pt:. „Bóg jest kobietą o jednej piersi” w reżyserii Anny Iwasiuty z muzyką Wojciecha Lisowicza. Spektakl poruszający problematykę społeczną opowiadającą o zmaganiach kobiety z nowotworem piersi.

Na scenie kameralnej KCK zrealizowaliśmy kolejne premiery m.in. SEKS DLA OPORNYCH w reż. Marka Kępińskiego oraz monodram w wykonaniu Mirosława Bielińskiego pt. NAZYWAM SIĘ SZWEJK. JÓZEF SZWEJK. w reżyserii Sławomira Gaudyna.   Na początku 2022 roku zaprosiliśmy do współpracy aktorkę Małgorzatę Pruchnik - Chołkę wraz ze swoim recitalem poświęconym piosenkom i twórczości Edith Piaf. Recital ten wszedł na stałe do repertuaru naszego Teatru. 

Nasze spektakle gramy na scenie kameralnej Kieleckiego Centrum Kultury, ale również z przyjemnością możemy wystawić je poza swoją siedzibą.
Z ogromną radością przyjmujemy zaproszenia i gościmy w różnych miejscowościach w całej Polsce.
Zapraszamy do Teatru TeTaTeT! 

 

fot. Mateusz Wolski dla Made in Świętokrzyskie / Bielińscy odsłaniają kurtynę.

na zdjęciu Teresa i Mirosław Bielińscy

bottom of page