MG_9083-2.jpg

O TEATRZE.

Poznaj naszą historię. Dowiedz się o nas więcej. 

MW_20200213_8493_web.jpg

Wszystko zaczęło się jesienią 2017 roku, to właśnie wtedy w grupie znajomych i przyjaciół padł pomysł, a raczej zachęta do działania - „…zróbcie coś! Zróbcie teatr! Zróbcie coś dla ludzi i dla siebie samych!”

Niewiele było trzeba, aby pomysł wprowadzić w życie i już pod koniec listopada zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie Teatr TeTaTeT.

Naszym Celem jest przede wszystkim tworzenie i wystawianie przedstawień teatralnych oraz wspieranie, promowanie, organizowanie i generowanie szeroko pojętych działań kulturalnych.


​Teatr TeTaTeT prowadzony jest w ramach organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia Teatr TeTaTeT jako niepubliczna instytucja kultury.  Nie podlega zatem stałemu finansowaniu ministerialnemu czy władz lokalnych. Środki na realizacje spektakli oraz innych działań kulturalnych pozyskujemy głównie od sponsorów ale także korzystamy z innych źródeł finansowania tj. programy, konkursy, dotacje, zadania publiczne itp.
   Teatr nie ma stałego zespołu aktorskiego, ale współpracuje z zawodowymi aktorami z Kielc i całego kraju. Realizatorami spektakli są uznani reżyserzy, scenografowie, choreografowie, reżyserzy świateł i muzyki. 

W głównej mierze zamierzamy tworzyć spektakle rozrywkowe, które śmieszą, bawią, edukują, a przede wszystkim przyciągają widza do teatru i bliższego kontaktu z kulturą. Z naszych obserwacji i doświadczenia, wiemy, że widzowie oprócz trudnych dramatów i sztuk współczesnych oczekują dobrego humoru, wartkiej akcji, dowcipu pozbawionego wulgarności, delikatnej kpiny z osobistych przywar, ale przede wszystkim pomyślnego i szczęśliwego zakończenia, które wprowadza w pogodny nastrój. To właśnie komedie, farsy, spektakle muzyczne i kabaretowe mogą stanowić dobrą alternatywę dla kieleckiej publiczności, która w teatrze poszukuje wytchnienia od problemów dnia codziennego, a popyt na tego rodzaju przedstawienia wcale nie maleje. Inspiracją do stworzenia nowej sceny jest chęć poszerzenia oferty kulturalnej dla mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego o pozycje teatru komedii.

Teresa i Mirosław Bielińscy

Nasze spektakle wystawiamy na scenie kameralnej w Kieleckim Centrum Kultury w ramach umowy opartej o współpracy.

— Przyjdź do nas. Gramy właśnie dla Ciebie. Stworzyliśmy to miejsce z myślą o Tobie! Chcemy podarować Ci uśmiech i inteligentą rozrywkę! Zapraszamy!

LOGO_TETATET-01.png