top of page
Szukaj

5 urodziny!

5 lat od zarejestrowania Stowarzyszenia Teatr TeTaTeT!


Właśnie 5 lat temu zdecydowaliśmy wywrócić wszystko do góry nogami i postawić wszystko na jedną kartę

Tak naprawdę z niczego i bez niczego, a jedynie niesamowitą siłą woli, ogromem chęci, otwartymi głowami i bez obaw ciężkiej pracy, stworzyliśmy nowe miejsce na kulturalnej mapie Kielc. Wiedzieliśmy, że chcemy aby było to miejsce, które będzie blisko widza, że kontakt aktora z widzem będzie bardzo bezpośredni, bliski, bez barier; że chcemy stworzyć miejsce niezależne, ale zależne od widza... bo widz jest najważniejszy! I tak powstała nazwa TeTaTeT!

Dokładnie 27 listopada 2017 roku rozpoczęła się piękna, ale równocześnie pełna ciężkiej pracy - przygoda, która trwa po dzień dzisiejszy! I mamy nadzieję, że będzie trwała jeszcze długo, dając wszystkim wiele radości - zarówno Nam jak i Państwu!

Od momentu powołania Stowarzyszenia rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do wystawienia pierwszego spektaklu teatralnego! Początki zawsze są trudne, ale dzięki wsparciu wielu życzliwych ludzi i instytucji daliśmy radę! I już 26 maja 2018 roku odbyła się pierwsza premiera Teatru TeTaTeT - "UMRZEĆ ZE ŚMIECHU" Paul'a Elliot'a w tłumaczeniu Bogusławy Plisz - Góral, w reżyserii Mirosława Bielińskiego. Premiera ta zainaugurowała działalność pierwszego w Kielcach niezależnego teatru o charakterze rozrywkowym. Premiera miała miejsce w Kieleckie Centrum Biznesu (dawny EXBUD), gdzie przez pierwsze dwa lata z powodzeniem graliśmy spektakle na sali kongresowej. Zainteresowanie naszym pierwszym spektaklem dało nam przysłowiowego "kopa" do działania i już po roku wyprodukowaliśmy kolejny spektakl. Tym razem utrzymany w stylu dawnego kabaretu literackiego z piosenkami twórczości Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Kabaretu Starszych Panów, a także ze szlagierami lat 20. i 30. XX wieku - #KochajmySię!

To właśnie Państwo umocniliście nas w przekonaniu, że pozycja teatru rozrywki jest w Kielce bardzo potrzebna, a popyt na tego rodzaju sztuki wcale nie maleje!

Po pierwszych dwóch latach spędzonych przy Alei Solidarności 34 w Kielcach, dostaliśmy zaproszenie od Pani dyrektor Augustyna Nowacka, aby przenieść działalność TeTaTeT na scenę kameralną Kieleckie Centrum Kultury! I tak też się stało! Za co serdecznie dziękujemy! W grudniu 2019 roku rozpoczęła się nasza współpraca i partnerstwo z Kieleckim Centrum Kultury, gdzie po dzień dzisiejszy tworzymy i wystawiamy nasze spektakle.

5 lat! Wydawałoby się, że to w sumie tyle co nic, ale dla nas to ogrom pracy, wysiłku, poświęcenia, mnóstwo włożonej energii! Przez te 5 lat wydarzyło się tyle, że trudno to wszystko byłoby teraz w zwięzły sposób przełożyć na język pisany... może i byłoby to możliwe, ale nie wiemy, czy aż taka ilość znaków zmieściłaby się w jednym poście. Przez te 5 pięknych lat przewinęło się przez Teatr wielu ludzi. Każdy z nich zapisał się na kartach historii TeTaTeT. Każdy z nich miał swój udział w rozwoju tego miejsca. Tak sobie myślimy, że nie ma przypadkowych spotkań, a Teatr to przede wszystkim człowiek! Każdy był albo wspaniałą lekcją, sprawdzianem albo niesamowitym prezentem!

Nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z osobna. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli jakąkolwiek styczność z TeTaTeT! Dziękujemy przede wszystkim Państwu – Widzom! Bez Was nic by się nie udało! Nic nie miałoby sensu! Jesteśmy dla Was! Jesteście naszym motorem napędowym i naszą siłą! Dzięki Wam drodzy Widzowie mamy wielki apetyt na więcej! Mamy apetyt na sztukę!

Wyrażamy nadzieję, że już na wiosnę zaprosimy Państwa na uroczystą galę jubileuszową połączoną z premierą nowej komedii! Przed nami wiele pracy! Ale to jest to, co lubimy najbardziej! O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco! � Przez najbliższy czas będziemy Wam co nieco przypominać, wspominać, przywoływać artykuły, wywiady i recenzje!

A dzisiaj podsumujemy Wam LISTOPAD 2022! Miesiąc, w którym wydarzyło się bardzo wiele dobrych rzeczy!

Pozyskaliśmy pomieszczenie, w którym będzie mieściło się BIURO OBSŁUGI WIDZA. Nowe miejsce będzie znajdowało się przy ul. Rolnej 8 w Kielcach. To właśnie tam będziecie mogli Państwo bezpośrednio zakupić bilety na nasze spektakle. Do nowego biura zaprosimy Państwa wiosną 2023 roku!

Przedłużyliśmy umowę współpracy z Kieleckim Centrum Kultury! Bardzo dziękujemy za owocne 3 lata współpracy i bardzo cieszymy się na kontynuację!

Dołączyliśmy do Unia Teatrów Niezależnych!

Zagraliśmy w samym listopadzie, aż 8 spektakli i wszystkie przy pełnej widowni publiczności!

Odbyliśmy wiele ciekawych spotkań i rozmów, które mamy nadzieję zaowocują w przyszłości!

Przed nami wiele wyzwań i wiele pracy! Ale mamy już doświadczenie, przyjaciół którzy są zawsze z nami i chcą nas wspierać, mamy wspaniałych partnerów i mecenasów! A najważniejsze jest to, że mamy wierną i oddaną publiczność!

Dziękujemy

Mamy już 5 lat!

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page