top of page
Szukaj

CUDOWNA TERAPIA - czytanie performatywneLetni Teatr Plenerowy, czyli wakacyjne spotkanie ze sztuką!

Teatr TeTaTeT i Prezydent Miasta Kielce zapraszają na wakacyjne spotkanie z komedią, czyli czytanie performatywne sztuki pt:. CUDOWNA TERAPIA autorstwa Daniel’a Glattauer’a pod opieką artystyczną Mirosława Bielińskiego.

W czytaniu tym wezmą udział aktorzy współpracujący z Teatrem TeTaTeT - Anna Iwasiuta (Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ im. S. Karskiego w Kielcach), Grzegorz Kwas (Teatr Zagłębia w Sosnowcu) oraz Mirosław Bieliński (Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach i Teatr TeTaTeT).


Czytanie performatywne to wyjątkowe spotkanie, w którym aktorzy ze scenariuszem w ręku czytają tekst sztuki inscenizując poszczególne sceny. Jest to często pierwsze spotkanie aktora z tekstem sztuki. Takie czytanie pokazuje nieco teatralnych kulis i procesu powstawania przedstawienia. Aktorzy i reżyser na przygotowanie mają zaledwie kilka dni.


Joanna i Walenty Dorek są doświadczonym przez życie małżeństwem, które postanawia się rozstać. Przed ostateczną decyzją postanawiają dać sobie ostatnią szansę i wybierają się do wybitnego psychoterapeuty. Czy za pomocą tradycyjnych metod i ćwiczeń uda się specjaliście pojednać parę, której jedynym punktem wspólnym jest urządzanie sobie piekła? Gdzie jest granica wytrzymałości psychoterapeutycznego profesjonalizmu? Kto tu jest wariatem: pacjent czy prowadzący terapię? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w najnowszej inscenizacji sztuki Daniela Glattauera “Cudowna terapia”. Wszystko za pomocą błyskotliwych dialogów i zabawnych sytuacji i oczywiście wspaniałych aktorów.


Czytanie powstało w ramach zadania publicznego i finansowane jest ze środków otrzymanych od Prezydenta Miasta Kielce.


Wstęp wolny! Teatr TeTaTeT - Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury. 30 lipca (piątek) godzina 19:00. Zapraszamy!

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page