top of page
7a.jpg
IMG_0247.jpg

SEKS DLA OPORNYCH
(SEXY LAUNDRY)

PREMIERA: 06.06.2021

autor: MICHELE RIML

przekład: HANNA SZCZERKOWSKA

reżyser: MAREK KĘPIŃSKI

scenografia: JOANNA BISKUP - BRYKCZYŃSKA

czas trwania: 85 minut (bez przerwy)

O SPEKTAKLU

On i Ona – Karol i Barbara, związek z blisko trzydziestoletnim stażem. Zwyczajne, niczym niewyróżniające się małżeństwo wiodące spokojne i ustatkowane życie. Dotąd nie było ich stać  raczej na żadne większe szaleństwo. Aż do pewnej chwili, gdy Ona uświadamia sobie, że czas najwyższy ożywić ich związek i obudzić dawne pożądanie. Opuszczają więc swoje przytulne gniazdko i wyruszają spędzić kilka namiętnych dni tylko we dwoje. Aby się wspomóc zabierają ze sobą poradnik pt: „Seks dla opornych”, jednak zanim uda im się go otworzyć czeka ich solidny rozrachunek z życia. Wzajemne zarzuty, wyrzuty i żale doprowadzą niemalże do całkowitego rozstania. Przewodnik po łóżkowych meandrach rozkoszy dostarczy im raczej groteskowych przeżyć, wywołując nich  raczej zażenowanie i konsternację, aniżeli nowe doznania i wielkie uniesienia. Jednakże tej jednej nocy przekonają się, że codzienność i małżeńska rutyna są tak naprawdę największą wartością, bo składają się na nią wzajemna bliskość i przyjaźń, zaufanie i poczucia bezpieczeństwa. Po prostu… miłość. 

To nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych.

Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.

 

Spektakl adresowany jest do widzów dorosłych.

plakat SEKS DLA OPORNYCH
19_edited.jpg

Życiowa komedia na scenie Teatru TeTaTeT

Było zabawnie, ale momentami robiło się poważnie. Na widowni wybuchały salwy śmiechu, jednak pojawiały się także chwile wymownego milczenia. Takie reakcje wzbudził najnowszy spektakl Teatru TeTaTeT Teresy i Mirosława Bielińskich.

W niedzielę premierę miało przedstawienie zatytułowane „Seks dla opornych” Michele Riml, w reżyserii Marka Kępińskiego. Tym samym ten prywatny teatr zainicjował działalność po przerwie związanej z pandemią.

- Po długiej, ciemnej nocy covidowej zajaśniała wreszcie jutrzenka nadziei - żartował Mirosław Bieliński.

Z kolei Teresa Bielińska powiedziała:

- Mieliśmy bardzo długa przerwę, ale aktor jest po to, i to go trzyma przy życiu, że wychodzi i wita się z publicznością. Dziękujemy wam za to, że jesteście, prosimy odwiedzajcie nas, bywajcie tu u nas - mówiła.

Najnowsza propozycja Teatru TeTaTeT to komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Bohaterowie: Barbara i Karol (w tych rolach podczas premiery Teresa i Mirosław Bielińscy) wspólnie spędzają weekend w hotelu. W ten sposób chcą ożywić swój, trwający 30 lat, związek. Okazuje się, że zadanie do najłatwiejszych nie należy. A już same rozmowy o namiętności szybko schodzą na zgoła zupełnie inne tematy. 
Widzowie opuszczali teatralną salę zadowoleni.

- Atmosfera panowała prawie rodzinna. Bardzo dobry scenariusz, bardzo dużo z tego, co się działo na scenie, można było odnieść do własnego życia. Życiowa komedia - mówił jeden z panów.

Panie też chwaliły komedię.

- Bardzo nam się podobało, fantastyczne przedstawienie, bardzo życiowe - oceniły.

- Dorota Klusek | Radio Kielce

reżyser

Reżyserem spektaklu jest Marek Kępiński. Aktor i reżyser na co dzień związany z rzeszowskim Teatrem im. Wandy Siemaszkowej oraz Teatrem BO TAK. Kielczanie mogą go kojarzyć także ze sceny Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, w którego zespole był w latach 1995-1996.

W6A6022.jpg

źródło: teatr-rzeszow.pl

zdjęcie: studiomalin.pl

scenografia

Scenografię do spektaklu zaprojektowała Joanna Biskup – Brykczyńska, znana kielecka plastyczka. Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej (2001), doktor sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Współpracuje z muzeami i instytucjami kultury w Kielcach przy warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych projektach artystycznych.

Joanna-Biskup-Brykczyńska.jpg

źródło: bwakielce.art.pl

obsada

BARBARA: Teresa BIELIŃSKA / Ewa PAJĄK

KAROL: Mirosław BIELIŃSKI / Jacek MĄKA (Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach)

galeria zdjęć

fot. Paweł Olszacki | SEKS DLA OPORNYCH | PREMIERA "06.06.2021r.

bottom of page